Eğitime farklı bir bakış

   Ülkemizde anne ve babalar eğitime büyük önem veriyorlar.
   
   Çocuklarının  iyi bir eğitim almaları için büyük paralar harcıyorlar.Başarılı olabilmeleri için ödevlerini bile kendileri yapıyorlar. Bu uğraş çok güzel ama başarı için bu yeterli değil.

    Eğitim bir bilimdir.Kuralları ve ilkeleri vardır.İlkadım Kolejinde çocuklara yararlı bilgiler sevgi ve çocuğa uygun ortamlarda öğrenme  isteklerini oyunlarla artırarak materyaller yardımıyla verilir.Bu materyaller sadece bizm kullandığımız materyaller değildirler,bunlar dünyanın kullandığı kolay öğrenmeyi sağlayan araçlardır.Bu yöntemi,bu metodu biz de kullanırsak(İlkadım Kolejinde bu yöntem kullanılacaktır.)Bizim çocuklarımız da dünyanın gelişmiş ülkelrindeki çocuklar gibi kolay öğrenirler.Amaç kolay öğrenmeyi  sağlamaktır.

     Montessori eğitim sisteminde çocuklar ilgi,yetenek,karakter ve öğrenme hızlarına göre eğitim görürler.Bu eğitim çocuklara özgüven kazandırır.Çocuklar yapabileceklrine inanır.

     Anlatma ile öğrenme olmaz.İlgi olmadan öğrenme olmaz.Sevginin olmadığı yerde öğrenme olmaz,olsa olsa ezber olur,ezberde kolay unutulur ve ezberlenen bilgiler hayatta kullanılamaz.

     Montessori eğitm modeli çocuğa göreliktir.Herşey çocuklara göredir.Çocuklar öğrenecekleri şeyleri sıraya koymayı bilirler(ayağa kalkmadan yürümeyi,yürümeyi öğrenmeden koşmazlar)

     Gelecek eğitimdedir.Eğitimde çocuğun ilgisini ,yeteneğini,karakterini,öğrenme hızını dikkate alan,yaratıcı düşünceleri destekleyen ilkadım kolejindedir.

     Unutmayalım, eğitimde başarı İLKADIMLA başlar.